Zastosowanie kompresorów Sauer w elektrowniach każdego typu

Marka Sauer znana jest z produkcji niezawodnych kompresorów przeznaczonych do przemysłu. Szeroka gama modeli sprawdza się również w przemyśle energetycznym. Poznaj rozwiązania i zastosowanie sprężarek Sauer w każdym typie elektrowni. Sauer to marka, która oferuje sprężarki do elektrowni każdego typu. Nasze kompresory pracują na całym świecie, niezależnie od tego, czy wykorzystywane są w procesach w […]

Marka Sauer znana jest z produkcji niezawodnych kompresorów przeznaczonych do przemysłu. Szeroka gama modeli sprawdza się również w przemyśle energetycznym. Poznaj rozwiązania i zastosowanie sprężarek Sauer w każdym typie elektrowni.

Sauer to marka, która oferuje sprężarki do elektrowni każdego typu. Nasze kompresory pracują na całym świecie, niezależnie od tego, czy wykorzystywane są w procesach w sposób ciągły, czy w trybie start/stop. Każdorazowo urządzenia dostosowywane są do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów zarówno pod względem przepływu, jak i zakresu ciśnienia. Kompresory są nie tylko bezawaryjne, ale także gwarantują długą żywotność, pracę w ekstremalnych warunkach, wyposażone są w najnowocześniejsze systemy sterowania i uzdatniania sprężonego powietrza oraz gwarantują kompletną kontrolę sprężarki w zakresie ciśnienia końcowego. Dodatkowo z naszej strony zapewniamy pełną obsługę klienta, rozwiązania dopasowane do potrzeb i oczekiwań użytkowników oraz zorientowany na potrzeby klienta serwis. 

Agregaty prądotwórcze z silnikiem wysokoprężnym

Generatory z silnikiem wysokoprężnym wykorzystywane są do wytwarzania energii elektrycznej w sytuacjach, kiedy tradycyjne źródła zasilania uległy awarii lub w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do sieci. Dobry agregat prądotwórczy sprawdzi się jako alternatywne źródło zasilania dla dużych banków, szpitali, lotnisk, a nawet miast. Kompresory Sauer w agregatach prądotwórczych wykorzystywane są do produkcji powietrza rozruchowego oraz w procesach odazotowania (obróbka DENOX). W takich zastosowaniach doskonale sprawdzają się kompresory MISTRAL, PASSAT czy 6000, zapewniające przepływ objętościowy od 10 do 485 m3/h i zakres ciśnienia 15 – 50 bar. 

Elektrownie gazowe i elektrociepłownie

Kompresory Sauer wykorzystywane są także w elektrociepłowniach i elektrowniach gazowych. Takie niewielkie obiekty wykorzystują silniki spalinowe zamiast turbiny w celu napędzania generatora. W elektrociepłowniach i elektrowniach gazowych sprężarki Sauer wykorzystuje się do produkcji powietrza rozruchowego, odpowietrzania, wytwarzania gazu uszczelniającego oraz zasilania gazem. W tych przypadkach polecamy zastosowanie  kompresorów MISTRAL, PASSAT, TYPHOON i 6000, które zapewnią przepływ gazu o objętości  od 100 do 1000m3/h i zakresie ciśnienia 15 – 50 bar. Urządzenia przeznaczone mogą być do sprężania powietrza i azotu. 

Elektrownie węglowe, parowe i spalarnie oparów

W elektrowniach, w których stosuje się paliwa konwencjonalne (węgiel, ropę naftową, gaz ziemny czy węgiel brunatny) sprężarki Sauer wykorzystywane są w procesach odsiarczania i suwania pozostałości paliwa (na przykład zdmuchiwania sadzy). Mogą pełnić także funkcję chłodzenia turbin wodorem oraz być wykorzystywane w procesach odazotowania (obróbka DENOX). W tym zakresie polecamy kompresory MISTRAL, PASSAT, HURRICANE oraz 6000, które posłużą do sprężania wodoru i powietrza. Urządzenia zapewniają zróżnicowany przepływ objętościowy (od 100 do 1000m3/h) oraz szeroki zakres ciśnień (15 – 250 bar). 

Elektrownie wodne i inne obiekty hydroelektryczne

W elektrowniach wodnych, elektrowniach magazynowych (w tym elektrowniach szczytowo-pompowych), a także w elektrowniach przepływowych energia elektryczna wytwarzana jest za pomocą turbin i podłączonych do nich generatorów prądu. W tych obiektach niezawodne sprężarki Sauer zazwyczaj przeznaczane są do wytarzania powietrza do hamulców pneumatycznych, regulacji pracy łopatek turbiny i regulacji pracy zaworów. Urządzenia sprawdzą się również w zapobieganiu pulsacji i kawitacji oraz są powszechnie wykorzystywane do nadmuchu powietrza w celu usunięcia wody, co eliminuje obciążenie podczas rozruchu. 

W przypadku elektrowni wodnych i innych obiektów hydroelektrycznych konieczne jest zastosowanie sprężania powietrza i/lub azotu. Do tych prac polecamy sprężarki Sauer z serii MISTRAL, PASSAT, TYPHOON i 6000, które zapewnią przepływ objętościowy od 50 do 600 m3/h i ciśnienie robocze w zakresie od 30 do 100 bar. 

Elektrownie jądrowe

W elektrowniach jądrowych kompresory wykorzystywane są przede wszystkim w celu chłodzenia turbin wodorem oraz chłodzenia rdzenia reaktora za pomocą wodoru. Ponadto wytwarzają sprężone powietrze, które stosowane jest do zasilania awaryjnego silników wysokoprężnych. W efekcie w elektrowniach jądrowych kompresory Sauer niezbędne są jako urządzenia sprężające powietrze i wodór. Sprawdzą się do tego modele MISTRAL, PASSAT, HURRICANE i TORNADO, które zapewnią przepływ medium w ilości  10 – 265 m3/h i ciśnieniu roboczym od 30 do 250 bar. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat zastosowania sprężarek Sauer w przemyśle energetycznym? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą — jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem marki Sauer w Polsce.

14 listopada 2022 | Aktualności

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.