Sprężarki śrubowe o stałej wydajności

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Oferujemy wydajne i niezawodne sprężarki śrubowe o stałej wydajności. Są one szczególnie skuteczne w dostarczaniu sprężonego powietrza na potrzeby zakładów przemysłowych. Przez lata naszej działalności zdołaliśmy wzbogacić swoją ofertę o szereg typów oraz modeli sprężarek śrubowych, dzięki czemu możemy spełnić nawet najbardziej specyficzne potrzeby naszych Klientów.

Proponujemy sprężarki śrubowe o stałej wydajności różniące się zarówno pod względem parametrów wytwarzanego sprężonego powietrza, jak i mocą, napędem czy rozmiarami.

Kompresory śrubowe – gdzie wykorzystuje się sprężone powietrze?

Połączenie praktyczności rozwiązania oraz innowacyjnych technologii pozwoliło nam na stworzenie stacji wytwarzania sprężonego powietrza działających w sposób optymalny do potrzeb zakładów przemysłowych.

Oferowane kompresory śrubowe pracują z ciśnieniem roboczym w zakresie 5 – 12 bar. Mogą być więc stosowane w zróżnicowanych sektorach gospodarki, a szczególnie w branży:

 • spożywczej,
 • lotniczej i maszynowej,
 • petrochemicznej,
 • elektronicznej,
 • medycznej oraz farmaceutycznej,
 • wielu innych sektorach przemysłowych.

Jako profesjonaliści w swojej dziedzinie mamy świadomość, że każda firma jest inna. W zależności od prowadzonej działalności czy wykonywanych zadań różnią się także potrzeby naszych Klientów. Staramy się nieustannie poszerzać ofertę kompresorów śrubowych i wprowadzać innowacyjne rozwiązania, by móc sprostać oczekiwaniom rynku. Proponujemy więc sprężarki śrubowe o stałej wydajności różniące się zarówno pod względem technicznym, jak i rozmiarami czy wydajnością. W naszej ofercie znajdują się kompresory śrubowe typu:

 • SMART,
 • FOCUS.

Typy sprężarek śrubowych – pomoc w wyborze

Nasz wykwalifikowany i doświadczony personel zawsze chętnie doradzi i pomoże w wyborze konkretnego typu sprężarki śrubowej. Uwzględnimy zarówno charakterystykę zakładu, jak i rodzaj wykonywanych w nim zadań i przeznaczenie sprężonego powietrza. Służymy doradztwem w wyborze i projektowaniu spersonalizowanych rozwiązań uwzględniających najlepsze dostępne na rynku kompresory śrubowe.

SMART – sprężarka śrubowa AG Kompressoren

Sprężarka śrubowa SMART marki AG Kompressoren to energooszczędne urządzenie o wysokiej sprawności, gwarantujące niezawodną pracę pod stałym ciśnieniem. Nasi Klienci mogą wybrać kompresor śrubowy wyróżniający się mocą w granicach od 4,0 kW do nawet 18,5 kW. Przeniesienie napędu odbywa się niemal bez strat, poprzez przekładnię pasową o zminimalizowanej obsłudze. Zaletą sprężarek śrubowych SMART jest zoptymalizowana cena, cicha praca oraz niewielka powierzchnia niezbędna do montażu.

FOCUS – sprężarka śrubowa AG Kompressoren

Oprócz cech związanych z wysoką jakością wykonania i niezawodnością, kompresor śrubowy FOCUS posiada napęd bezpośredni 1:1, co gwarantuje najwyższą sprawność energetyczną i jednocześnie wysoką energooszczędność. Dodatkowo istnieje możliwość chłodzenia wodą oraz wyposażenia urządzenia w innowacyjny system odzysku ciepła w postaci płytowych wymienników. Prezentowane kompresory śrubowe przygotowane są do pracy ciągłej zarówno jako jednostki samodzielne, jak i współpracujące w grupach ze sprężarkami zmienno-obrotowymi AG Kompressoren typu STRONG, STRONG 2S i FLEXI. Sprężarka śrubowa FOCUS znajdzie zastosowanie jako kompresor przemysłowy. Urządzenie zapewnia rozwiązania, których oczekuje współczesny przemysł.

Sprężarki śrubowe o stałej wydajności AG Kompressoren – najważniejsze zalety

Sprężarki śrubowe AG Kompressoren to wydajne urządzenia zapewniające stabilną pracę. Wyposażone są w szereg cech, które wyróżniają je spośród innych kompresorów śrubowych. Najistotniejsze z zalet to:

 • Praca w histerezie ciśnień zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem.
 • Doskonale sprawdzają się w szeroko pojętym przemyśle, produkcji lotniczej, maszynowej, wojsku czy metalurgii.
 • Wyposażone są w inteligentne sterowniki mikroprocesorowe.
 • Posiadają wydajne oraz skuteczne chłodzenie.
 • Gwarantują wielostopniową filtrację zanieczyszczeń ze sprężonego powietrza.
 • Sterowanie pracą kompresora (włącz/wyłącz) może odbywać się automatycznie, według wskazań zegara.
 • Zapewniają stały zakres ciśnienia roboczego w sieci.

Decydując się na zakup sprężarki śrubowej w naszej firmie otrzymujesz dodatkowo wiele profitów. Zapewniamy kompleksową obsługę przedsprzedażową i posprzedażową. Świadczymy pomoc w wyborze kompresora śrubowego dostosowanego do potrzeb Twojej firmy. Na wszystkie sprzedawane urządzenia dajemy 5 lat gwarancji. Jednocześnie zespół doświadczonych serwisantów zapewnia przeglądy, serwis, remonty i naprawy wszystkich dostępnych w naszej ofercie sprężarek śrubowych zarówno w ramach przyjaznych klientowi umów serwisowych, jak i doraźnych zgłoszeń. Jesteśmy także gotowi zaprojektować i wykonać dostosowane do potrzeb całe instalacje czy stacje sprężonego powietrza. Ta kompleksowość i elastyczność usług sprawia, że jesteśmy rzetelnym i cenionym partnerem zakładów przemysłowych.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Zaproponujemy różnorodne rozwiązania uwzględniające sprawdzone kompresory śrubowe, które sprostają zapotrzebowaniu Państwa przedsiębiorstwa i będą zgodne ze specyfiką prowadzonej działalności.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Sprężarki śrubowe – informacje ogólne

Kompresor śrubowy to urządzenie, które zapewnia dostęp do sprężonego powietrza w zakładach przemysłowych działających w wielu branżach. Jest energooszczędne i niezawodne. Wszystkie serie sprężarek śrubowych AG Kompressoren wyróżniają się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i praktycznym zastosowaniem rewolucyjnych osiągnięć naukowych.

Wytwarzając ciśnienie w przedziale od 5 do 12 bar, sprężarki śrubowe stało-obrotowe zapewniają stopień sprężania odpowiedni dla przemysłu maszynowego, lotniczego, spożywczego, petrochemii, produkcji elektronicznej, medycyny i farmacji oraz innych zastosowań.

Kompresory śrubowe stało-obrotowe – dostępne funkcje

Sprężarka śrubowa to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej zastępuje stosowaną dotychczas sprężarkę tłokową. Kompresor śrubowy jest nie tylko wysoko wydajny i niezawodny, ale także wszechstronny przy jednoczesnej dłuższej żywotności. Liczne dodatkowe funkcje dostępnych w naszej ofercie kompresorów śrubowych pozwalają wykorzystywać je w różnych gałęziach przemysłu. Wśród ich zalet należy wymienić:

 • łatwe dostosowywanie pracy sprężarek do wymaganej wydajności,
 • możliwość zaprogramowania automatycznego uruchamiania i zatrzymywania sprężarki śrubowej według wskazań zegara,
 • opcje ustawienia zakresu ciśnień pracy,
 • zaawansowane sterowanie mikroprocesorowe,
 • możliwość pracy w układzie do kilkunastu sprężarek.

Oprócz tego każda ze sprężarek śrubowych z naszej oferty posiada swoje cechy charakterystyczne:

Sprężarka śrubowa stało-obrotowa SMART AG Kompressoren
to wielostopniowa separacja gwarantująca wysoką jakość sprężonego powietrza, sterowanie mikroprocesorowe, solidna konstrukcja i wydajne podzespoły.

Kompresor śrubowy stało-obrotowy FOCUS AG Kompressoren
to wielostopniowa separacja, napęd bezpośredni 1:1, wysoka wydajność kompresora, solidna konstrukcja, inteligentne sterowanie.

Oszczędność energii i zastosowanie kompresorów śrubowych

Największym atutem kompresorów śrubowych o stałej wydajności jest możliwość dobrania ich wydajności do zapotrzebowania zakładu przemysłowego. Funkcję napędów spełniają wysokosprawne silniki o stałej prędkości obrotowej. Precyzyjna ustawienie zakresu ciśnień pracy pozwala na osiągnięcie oszczędności energii i wyeliminowanie strat. Wśród typowych zastosowań systemów AG Kompressoren znajdują się: szeroko pojęty przemysł, produkcja lotnicza i maszynowa, przemysł stoczniowy, wojsko oraz metalurgia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą sprężarek śrubowych, wśród których znajdą się rozwiązania dopasowane do każdego zakładu przemysłowego. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz pomoc w projektowaniu spersonalizowanych rozwiązań

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Oferujemy wydajne i niezawodne sprężarki śrubowe o stałej wydajności. Są one szczególnie skuteczne w dostarczaniu sprężonego powietrza na potrzeby zakładów przemysłowych. Przez lata naszej działalności zdołaliśmy wzbogacić swoją ofertę o szereg typów oraz modeli sprężarek śrubowych, dzięki czemu możemy spełnić nawet najbardziej specyficzne potrzeby naszych Klientów.

Proponujemy sprężarki śrubowe różniące się zarówno pod względem parametrów wytwarzanego sprężonego powietrza, jak i mocą, napędem czy rozmiarami.