Kontenerowe stacje sprężarek

Niebawem więcej produktów

Zapraszamy wkrótce.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Kontenerowe stacje sprężarek

Zorganizowanie i przeznaczenie pomieszczeń na sprężarkownię dla niektórych przedsiębiorstw może okazać się niezwykle kłopotliwe.

Dzięki naszym sprężarkowniom w kontenerze można bez trudu rozwiązać ten dylemat.

Kontenerowe stacje sprężarekKontenerowe stacje sprężarek pozwalają naszym klientom uporać się z takimi problemami jak:

 • brakiem miejsca na pomieszczenie sprężarkowni,
 • emisją ciepła ze sprężarek,
 • hałasem emitowanym przez urządzenia,
 • tymczasową lokalizacją sprężarkowni,
 • koniecznością przemieszczania sprężarkowni w trakcie eksploatacji.

Oferowane przez nas kontenerowe stacje sprężonego powietrza lokujemy w 20- lub 40-stopowych kontenerach. Działają zgodnie z zasadą “Plug&Play”, czyli wystarczy podłączyć je do zasilania i rurociągu, aby móc z nich korzystać z bez potrzeby długiej i kłopotliwej konfiguracji.

Sprężarkownia kontenerowa ma tę zaletę, że kontenery z pełnym wyposażeniem mogą być w łatwy sposób przetransportowane i podłączone w innej części zakładu.

W kontenerach zabudowujemy dowolną sprężarkę z naszej oferty. Oznacza to, że Klienci mają możliwość wyboru wyposażenia kontenerowej stacji w następujące sprężarki: SMART, FOCUS, FLEXI, STORM, STRONG, STRONG 2S, COMPACK 2-3, COMPACK 4-7, COMPACK 5-7 VSD, KME B, KME VSD, KME C, bezolejowe AQUARIUS i SCROLLI oraz sprężarki wysokociśnieniowe SAUER & SOHN i układy uzdatniania.

Tak szeroki wybór możliwości zabudowy sprawia, że kontenerowa stacja sprężonego powietrza sprawdza się w każdym zakładzie przemysłowym niezależnie od gałęzi gospodarki, w której działa. Oferujemy precyzyjny i spersonalizowany dobór urządzeń z uwzględnieniem potrzeb i wymagań klienta. Jednocześnie każda sprężarkownia w kontenerze wyposażona jest w automatyczne systemy wentylacji, szafy rozdzielcze, kompletne okablowanie i orurowanie, układ gospodarki kondensatem i oświetlenie.

Mobilne rozwiązania dla przemysłu i usług

Staramy się nieustannie udoskonalać naszą ofertę. Kierujemy się zawsze potrzebami i wymaganiami naszych klientów. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom udostępniamy kontenerowe stacje sprężarek dedykowane konkretnym zakładom przemysłowym i dostosowane do ich specyficznych potrzeb. Na życzenie Klienta transportujemy, a następnie instalujemy kontenerowe stacje sprężonego powietrza (operacja posadowienia sprężarkowni) w miejscu ich przyszłej pracy. Standardowo stosujemy kontenery w dwóch wymiarach: 20 i 40 stopowych. Opcjonalnie możliwe jest zastosowanie kontenerów 10 stopniowych lub pośrednich.

Kontener 20–stopowy

 • długość – 6058mm,
 • szerokość – 2438mm,
 • wysokość – 2870mm.

Kontener 40–stopowy

 • długość – 12116mm,
 • szerokość – 2438mm,
 • wysokość – 2870mm.

Każda kontenerowa stacja sprężarek marki AG Kompressoren cechuje się wysoką mobilnością. Przemieszczanie sprężarkowni w kontenerze odbywa się z użyciem mocowań do transportu na naczepie samochodowej lub kolejowej. W przypadku rozwoju zakładu i konieczności przeniesienia w inną lokalizację, przetransportowanie kontenerowej stacji sprężarek nie jest wyzwaniem logistycznym, może odbyć się szybko i bez trudu. Można to zrobić zarówno z wykorzystaniem transportu samochodowego i kolejowego, jak i morskiego.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Spersonalizowane kontenerowe stacje sprężarek

Skorzystanie z oferty firmy AG Kompressoren daje możliwość doboru kompletnego zestawu wyposażenia dodatkowego uwzględniającego indywidualne wymagania konkretnych procesów produkcyjnych. W ramach naszej oferty proponujemy kontenerowe stacje sprężonego powietrza, które są malowane zgodne z RAL – ustandaryzowaną paletą kolorów stosowanych w malowaniu proszkowym oraz posiadają:

 • podwójne drzwi zapewniające wygodny dostęp do stacji sprężarek,
 • aluminiową podłogę,
 • automatyczną wentylację,
 • system gospodarki kondensatem,
 • układ ogrzewania,
 • okablowanie oraz orurowanie urządzeń,
 • oświetlenie,
 • osuszacze adsorpcyjne lub chłodnicze w układzie osuszania,
 • filtry i reduktory ciśnień w układzie filtracji.

Mobilność to nie jedyna zaleta kontenerowych systemów sprężania powietrza. Mnogość atutów sprawia, że sprężarkownie w kontenerze sprawdzą się zarówno jako opcja tymczasowa na placu budowy, jak i w zakładach przemysłowych, gdzie sprężone powietrze wymagane jest do podtrzymania procesów produkcyjnych w sposób ciągły. Kontenerowe stacje sprężarek rozwiązują także problem braku powierzchni i uciążliwego hałasu, który obniża wydajność pracy pracowników.

Zachęcamy do wyboru kontenerowych stacji sprężarek dostosowanych do indywidualnych potrzeb Twojej firmy – zadzwoń do naszego działu handlowego.
Zadzwoń do nas

Pomożemy Ci stworzyć unikalną, odpowiadającą Twoim oczekiwaniom stację.