Wynajem sprężarek

Wynajem sprężarek
Nie zawsze zakup sprężarek jest uzasadniony ekonomicznie.

Nie zawsze zakup sprężarek jest uzasadniony ekonomicznie. Działalność wielu zakładów przemysłowych charakteryzuje się dynamiką i ciągłą zmiennością również dotyczącą procesów technologicznych. Wynika to między innymi z wprowadzanych innowacji i poszukiwania innych, lepszych rozwiązań produkcyjnych oraz wymaga dostosowywania wyposażenia zakładu, maszyn i urządzeń do zmiennych warunków.

W sytuacji, kiedy użycie sprężarki powietrza jest niezbędne tylko okresowo zastosowanie kompresorów może być potrzebne na relatywnie krótki okres. Optymalnym rozwiązaniem staje się wtedy wynajem sprężarki powietrza. Wynajem kompresora pozwala obniżyć koszty związane z zakupem systemu zasilania sprężonym powietrzem. Dzięki temu działalność firmy staje się bardziej elastyczna a zakład może szybciej i bardziej precyzyjnie reagować na zmieniające się otoczenie rynkowe i potrzeby klientów.

Proponujemy wynajem sprężarek używanych, które charakteryzują się pełną sprawnością i funkcjonalnością. Wykorzystanie urządzeń doskonałej jakości gwarantuje spełnienie wysokich wymagań ze strony odbiorców sprężonego powietrza. W ofercie wynajmu znajduje się szeroki wachlarz modeli używanych kompresorów. Dzięki temu bez trudu możemy precyzyjnie dobrać urządzenie dostosowane do specyfiki pracy danego zakładu przemysłowego. Wynajem sprężarki powietrza nie musi więc wiązać się z kompromisem w postaci mniejszej efektywności urządzeń.

Oferujemy następujące typy sprężarek i kompresorów pod wynajem:

 • sprężarki śrubowe olejowe,
 • sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności,
 • sprężarki śrubowe bezolejowe,
 • turbosprężarki,
 • sprężarki wysokociśnieniowe,
 • kontenerowe stacje sprężarek.

Zapewniamy również możliwość wynajmu wyposażenia dodatkowego, które dopełnia ofertę sprężarek powietrza. W skład oferty dodatkowej wchodzą:

 • układy uzdatniania sprężonego powietrza (separatory cyklonowe, filtry, osuszacze);
 • zbiorniki sprężonego powietrza;
 • separatory kondensatu itp.
Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Zalety wynajmu sprężarek

Wynajem kompresorów niesie ze sobą wiele korzyści. W przypadku niektórych zakładów przemysłowych jest to rozwiązanie najbardziej opłacalne i korzystne ekonomicznie. Jednak to nie jedyne zalety wynajmu sprężarki. Co zyskuje zakład przemysłowy decydując się na wynajem sprężarek powietrza?

 • Natychmiastową dostępność urządzeń – bez długiego czasu oczekiwania na realizację zamówienia na nową sprężarkę.
 • Ograniczenie kosztów inwestycyjnych – rezygnując z zakupu sprężarki na własność i wybierając wynajem kompresorów ograniczamy koszty samej transakcji oraz eliminujemy wydatki związane z eksploatacją, amortyzacją i serwisem oraz szkoleniem pracowników.
 • Pełne doradztwo w zakresie doboru optymalnego rozwiązania – oferujemy również profesjonalne doradztwo i pomoc w zakresie doboru odpowiedniego kompresora dla konkretnego przedsiębiorstwa.
 • Serwis sprężarek używanych – nasz serwis jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Niezwłocznie odpowiadamy na każde zgłoszenie, aby zminimalizować straty spowodowane przestojem w zakładzie spowodowane awarią urządzeń.

Przez cały okres wynajmu sprężarek gwarantujemy pełen serwis obejmujący naprawy, konserwację, wymianę zużywających się części oraz doradztwo techniczne.

Interesuje Cię wynajem kompresorów?
Cennik wynajmu sprężarek udostępniany jest przez nasz dział obsługi wynajmu.
Zapraszamy!
Napisz do nas

Oferujemy zarówno krótko-, jak i długoterminowy wynajem sprężarek. Krótkoterminowy wynajem kompresora jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku zmiennych kontraktów, zmiennej charakterystyki produkcji, zmiany lokalizacji pracy oraz realizacji pojedynczych zamówień.

W ramach naszych usług obejmujących wynajem kompresorów zapewniamy także transport i montaż urządzeń w siedzibie klienta. Na dalszym etapie współpracy dział obsługi wynajmu prowadzi szkolenia pracowników z zakresu obsługi oraz eksploatacji sprężarek, co eliminuje niebezpieczeństwo wystąpienia niepożądanych zdarzeń na skutek niewłaściwego użytkowania.