Sprężarki tłokowe na zbiorniku

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Sprężarki tłokowe wykorzystują najstarszą technologię wytwarzania sprężonego powietrza. Mimo wielu lat obecności na rynku, wciąż zapewniają właściwą funkcjonalność i wydajność a przez to chętnie wykorzystywane są w przemyśle. Sprężarka tłokowa wchodzi w skład tak zwanych sprężarek wyporowych. Zasada działania maszyny jest bardzo prosta – budowa sprężarki tłokowej generalnie sprowadza się do cylindra i pracującego w nim tłoka, który za pomocą ruchu posuwisto-zwrotnego spręża zassane powietrze.

Ich wykorzystywanie jest szczególnie zalecane wszędzie tam, gdzie stały dostęp do medium roboczego jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania zakładu. Kompresor tłokowy jest urządzeniem zapewniającym sprawny przepływ sprężonego gazu przy zachowaniu niskich kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych.

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości sprężarki tłokowe olejowe AG Kompressoren. Są to urządzenia wysokiej klasy. Wśród konkurencji wyróżniają się doskonałą wydajnością i wysoką sprawnością działania a także generowaniem stosunkowo niewielkiego hałasu. Przy tych wszystkich zaletach kompresor tłokowy powietrza pozwala także obniżyć koszty eksploatacyjne bez konieczności ograniczania zadań i procesów wymagających sprężonego powietrza.

Oferujemy precyzyjny dobór sprężarek tłokowych, które zostaną dopasowane do specyficznych wymagań oraz potrzeb zakładu i Klienta. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą i skorzystania z fachowego doradztwa technicznego.

Nasze kompresory tłokowe zapewniają ciśnienie maksymalne dostosowane do zróżnicowanych potrzeb odbiorców. Jednocześnie urządzenia dostępne są w wersjach ze zbiornikiem oraz wolnostojące dedykowane do podłączenia do linii produkcyjnych zasilanych sprężonym medium. Pojemność zbiornika można dobrać do indywidualnych potrzeb zakładu. Jeżeli nie masz pewności jakie parametry powinno posiadać kupowane urządzenie – służymy pomocą w doborze odpowiedniego kompresora. Pomożemy dobrać maszynę, która zapewni optymalne ciśnienie maksymalne oraz wskażemy najlepszą dla Twoich potrzeb pojemność zbiornika.

W naszej ofercie znajdziesz, takie urządzenia jak:

 • sprężarka 1 tłokowa,
 • kompresor 2 tłokowy,
 • sprężarka tłokowa jednostopniowa,
 • sprężarka tłokowa dwustopniowa.

Zastosowanie sprężarek tłokowych – w jakiej branży okażą się przydatne

Sprężarki tłokowe, które znajdują się w naszej ofercie, są z powodzeniem stosowane w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Każda sprężarka tłokowa dostępna w naszej ofercie charakteryzuje się odmiennymi parametrami technicznymi, co pozwala dopasować odpowiednie urządzenie do specyfiki pracy zakładu. Polecamy kompresory tłokowe AG Kompressoren do zastosowania w takich miejscach jak:

 • warsztaty – kompresory tłokowe wykorzystywane są do zasilania urządzeń pneumatycznych,
 • zakłady produkcyjne – sprężarki tłokowe olejowe są nieodzownym elementem wielu maszyn działających w zakładzie i pozwalają utrzymywać pełną funkcjonalność i wysoką wydajność wszystkich urządzeń,
 • instalacje sprężonego powietrza – nowoczesne, odpowiednio dobrane instalacje tego typu dają możliwość zasilania kilku urządzeń przy użyciu jednego kompresora,
 • przemysł motoryzacyjny – niemal każdy aspekt działania tej gałęzi przemysłu wykorzystuje zalety kompresorów tłokowych,
 • garaże – sprężarki tłokowe doskonale nadają się również do stosowania przez klientów indywidualnych. Mogą być wykorzystywane do m.in. do amatorskiego lakierowania, pompowania kół, a nawet do usuwania liści i zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc w garażu czy ogrodzie.

Niezależnie od tego, gdzie będzie wykorzystywana sprężarka tłokowa, nasza firma zawsze oferuje fachowe doradztwo i pomoc w oparciu o wieloletnie doświadczenie i wiedzę. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie – jaki kompresor powietrza będzie lepszy do zakładu – sprężarka śrubowa czy tłokowa? Zadzwoń do nas lub skontaktuj się mailowo czy osobiście! Służymy pomocą w doborze odpowiedniego kompresora dla konkretnego klienta. Dzięki temu zaproponowany kompresor tłokowy AG Kompressoren sprosta stawianym przed nim wymaganiom.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Rodzaje sprężarek tłokowych – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Każdy zakład jest inny, bo też specyfika działania i pracy w różnych branżach jest odmienna. Dlatego nie ma uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzą się we wszystkich zastosowaniach. Aby wybrać sprężarkę tłokową dostosowaną do charakteru wykonywanych prac należy wziąć pod uwagę zarówno sposób działania firmy, jak i specyfikę realizowanych zadań. Kompresory tłokowe dostępne są w wielu różnych wersjach i konfiguracjach. Różnią się pod względem budowy, sposobu działania a także trybu pracy. Możemy więc wyróżnić:

 • sprężarki tłokowe jednocylindrowe,
 • sprężarki tłokowe wielocylindrowe,
 • kompresory tłokowe jednotłokowe,
 • kompresory dwu- lub wielotłokowe,
 • sprężarki tłokowe jedno- i dwustopniowe,
 • sprężarki stacjonarne,
 • kompresory tłokowe mobilne,
 • sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe.

Możemy także wybrać spośród urządzeń różniących się mocą silnika, maksymalnym wytwarzanym ciśnieniem czy wydajnością lub klasą czystości medium roboczego. Oferta ALMiG Kompressoren Polska S.A. to szeroki wybór różnorodnych urządzeń, fachowa pomoc i doradztwo a także usługi serwisowe. Polecamy również szeroki wybór części zamiennych do sprężarek tłokowych, takich jak tłok do sprężarki, zawory do sprężarek tłokowych czy pierścienie tłokowe do sprężarek.

Zalety sprężarek tłokowych

Sprężarki tłokowe to urządzenia, które od wielu lat sprawdzają się w wielu zakładach przemysłowych. Gwarantują stabilne i niezawodne działanie, które zabezpiecza wykorzystujące je zakłady przed stratami związanymi z przerwami w produkcji lub koniecznością rezygnacji ze zleceń. Kompresory tłokowe nadają się zarówno do zasilania pojedynczych urządzeń, jak i do obsługi całych instalacji sprężonego powietrza.

Warto wykorzystywać kompresor tłokowy wszędzie tam, gdzie stały dostęp do sprężonego gazu stanowi kluczowy element działalności zakładu. Odpowiedni dobór sprężarki tłokowej pod kątem zakresu pracy i zapotrzebowania na sprężone powietrze gwarantuje niezawodność. Główne zalety sprężarek tłokowych to:

 • niskie koszty eksploatacyjne,
 • łatwa i mało skomplikowana obsługa,
 • wydajność sprężarki tłokowej na stałym poziomie,
 • duże zróżnicowanie dostępnych urządzeń pozwalające na łatwy dobór rozwiązania odpowiedniego dla konkretnego zakładu,
 • elastyczne zastosowanie – nadają się zarówno do użytku indywidualnego, jak i przez duże firmy i przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprężarek tłokowych marki AG Kompressoren oraz skorzystania z fachowego doradztwa i wysokiej jakości obsługi klienta. Jesteśmy do dyspozycji zarówno w zakresie wsparcia przedsprzedażowego, jak i kompleksowej obsługi sprzedażowej, posprzedażowej i serwisowej, a w tym konserwacji, napraw i remontów sprężarek tłokowych.