Sprężarki śrubowe bezolejowe

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

W coraz większej liczbie sektorów przemysłowych wykorzystuje się sprężone gazy. Jednocześnie podkreśla się znaczenie jakości używanego w pracy sprężonego powietrza. Biorąc pod uwagę nacisk na wykorzystywanie w procesach produkcji powietrza o wysokiej klasie czystości, proponujemy naszym klientom sprężarki bezolejowe. Urządzenia te dają gwarancję najwyższej jakości medium roboczego.

W przypadku klasycznych kompresorów powietrza do smarowania i chłodzenia wykorzystywany jest olej. Niestety niesie to za sobą ryzyko przedostania się zanieczyszczeń do układu powietrza, co w przypadku wielu procesów produkcyjnych jest po prostu wykluczone. Z tego powodu poszukiwano rozwiązań, które wyeliminowałyby ten problem.

Odpowiedzią na zapotrzebowanie na idealnie czyste sprężone powietrze stały się kompresory bezolejowe. Podobnie, jak sprężarki innych typów, bezolejowe sprężarki śrubowe mogą zostać z łatwością dostosowane do specyfiki pracy konkretnego zakładu. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu oferujemy pomoc w doborze rozwiązań wykorzystujących kompresory bezolejowe i najlepiej dopasowanych do potrzeb i wymagań Klientów.

Gwarancja czystości sprężonego powietrza tylko ze sprężarką bezolejową

Zastosowanie w zakładzie czy przedsiębiorstwie urządzeń wysokiej klasy dopasowanych do specyfiki pracy zapewnia uzyskanie odpowiednich parametrów czystości powietrza. Dlatego też proponujemy sprężarki bezolejowe AG Kompressoren serii SCROLLI i AQUARIUS, które gwarantują najwyższą klasę czystości sprężonego gazu.

Wytwarzają one sprężone powietrze w 100% wolne od cząsteczek oleju odpowiadające klasie jakości “0” określanej zgodnie z kryteriami normy ISO 8573-1. Jak działa kompresor bezolejowy? Zasada działania takiej sprężarki opiera się na braku czynnika smarnego w module sprężającym. W przypadku kompresorów bezolejowych AQUARIUS funkcję czynnika przeciwdziałającego siłom tarcia oraz odprowadzającego nadmiar ciepła pełni woda, która jest środkiem naturalnym i w pełni neutralnym.

Jednak kompresory śrubowe AQUARIUS to znacznie więcej niż tylko wyeliminowanie czynnika olejowego. Jakość skompresowanego gazu wytwarzanego przez kompresor bezolejowy AQUARIUS nie wynika wyłącznie z braku zastosowania oleju, ale też z separacji zanieczyszczeń. Woda wypłukuje i neutralizuje zanieczyszczenia zawarte w zasysanym z otoczenia powietrzu. Jest ono wolne nie tylko od oleju, ale także pyłków, zarazków i innych cząsteczek stałych.

Kompresory bezolejowe SCROLLI i AQUARIUS produkowane są zgodnie z normami europejskimi i posiadają znak CE.

Poznaj zalety sprężarek SCROLLI I AQUARIUS

Stoisz przed dylematem zakupu sprężarki do zakładu? Zastanawiasz się, które urządzenie będzie lepsze – kompresor olejowy czy bezolejowy? Poznaj zalety naszych kompresorów bezolejowych. Kompresory bezolejowe SCROLLI i AQUARIUS to gwarancja najwyższej jakości sprężonego gazu. Ale to nie jedyne zalety tych urządzeń. Nasze sprężarki bezolejowe to także najbardziej wydajna i stabilna praca. Urządzenia oferują również wysoki komfort obsługi. Każdy prezentowany kompresor bezolejowy posiada również bogate wyposażenie. W jego skład wchodzi między innymi:

 • napęd bezpośredni 1:1 (AQUARIUS), który eliminuje straty wynikające z przenoszenia napędu z silnika na wał zespołu sprężającego. To rozwiązanie sprawia, że te kompresory śrubowe bezolejowe pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, przez co charakteryzują się wysoką energooszczędnością;
 • wysokosprawna przekładnia pasowa (SCROLLI) zapewnia cichą i efektywną pracę a przy tym także łatwą obsługę. Prosta budowa obniża zarówno koszty eksploatacji, jak i zakupu;
 • płynna regulacja wydajności (AQUARIUS) – to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na precyzyjne dopasowanie wydajności oraz ciśnienia z jakimi pracuje sprężarka bezolejowa do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu można ograniczyć zużycie energii elektrycznej do niezbędnego minimum i tym samym koszty eksploatacji kompresorów;
 • modułowa konstrukcja (SCROLLI) na bazie jednej sprężarki. Gwarantuje obniżenie energochłonności i stopniowanie obciążenia całego urządzenia.

Dla większej wygody i komfortu użytkowania, urządzenia pozwalają na ograniczenie do minimum koniecznych czynności serwisowych. Kompresor bezolejowy AQUARIUS napełniany jest wodą z sieci wodociągowej, a kondensat powstający w procesie sprężania może być usuwany bezpośrednio do kanalizacji bez szkody dla środowiska naturalnego. Co więcej, urządzenia wyróżniają się wśród dostępnych na rynku rozwiązań cichą pracą oraz niskim poziomem wibracji.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą sprężarek bezolejowych. U nas znaleźć można zaawansowane technologicznie urządzenia gwarantujące wysoką wydajność i jakość produkcji. Skontaktuj się z nami – z przyjemnością wskażemy kompresory bezolejowe spełniające potrzeby i oczekiwania Twojej firmy. Zapraszamy.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Sprężarki bezolejowe – informacje ogólne

Jako wiodący dostawca nowoczesnych systemów sprężonego powietrza, oferujemy zaawansowane technologicznie sprężarki bezolejowe produkowane zgodnie z dyrektywami norm europejskich.

Nasze kompresory bezolejowe zapewniają brak zanieczyszczeń w sprężonym powietrzu. Jednocześnie w duchu ekologii i oszczędności zasobów użytkowanie sprężarek bezolejowych jest ekonomiczne i funkcjonalne. Daje to gwarancję absolutnej czystości i najwyższej jakości medium stosowanego w produkcji farmaceutycznej, spożywczej, elektronicznej czy optycznej.

Zalety sprężarek bezolejowych

Wykorzystanie wody zamiast oleju w kompresorach bezolejowych typu AQUARIUS to ukłon w kierunku odnawialnych źródeł energii i ekologii. Jednocześnie jest to rozwiązanie, które pozwala maksymalnie zredukować ilość zanieczyszczeń w sprężonym powietrzu. AQUARIUS to także kompresor bezolejowy cichy, który sprawdzi się w bezpośrednim sąsiedztwie ludzkich stanowisk pracy, dzięki czemu nie ma wpływu na obniżenie komfortu pracy. Jednak wybór sprężarek bezolejowych to wiele innych zalet jakie niesie ze sobą użytkowanie tego typu urządzeń. Najważniejsze z nich to:

 • powietrze całkowicie wolne od oleju, 100% czystości;
 • zarazki, pyłki i bakterie są eliminowane do wartości poniżej wykrywalnego minimum;
 • powietrze bezolejowe jest niezastąpione w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym lub elektronicznym – wszędzie tam, gdzie wymagany jest najwyższy stopień higieny i jakości produkcji;
 • sprężone powietrze bezolejowe jest absolutnie czyste i przyjazne dla środowiska, wolne od olejów, pyłów i zanieczyszczeń;
 • kondensat może być odprowadzany bezpośrednio do kanalizacji;
 • energooszczędność w procesie wytwarzania sprężonego gazu;
 • precyzyjny dobór wydajności do zapotrzebowania;
 • przystępne koszty obsługi i serwisowania kompresorów AG Kompressoren.

Sprężarki bezolejowe AG Kompressoren wyróżniają się cichą pracą i niskim poziomem wibracji. Są energooszczędne i wydajne, dzięki czemu mogą działać w warunkach pracy ciągłej. To innowacyjne, zaawansowane technologicznie urządzenia gwarantujące najwyższą jakość produkcji również w sektorach przemysłu wymagających wysokiej czystości sprężonego powietrza. Prezentowane kompresory bezolejowe wyróżniają się także bezawaryjną pracą oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Kompresor bezolejowy wytwarza doskonałej jakości powietrze sprężone dla wielu sektorów przemysłu i branż usługowych. Coraz więcej procesów produkcyjnych wymaga zastosowania wolnego od cząstek oleju medium roboczego. Takie rozwiązanie jest także proste w obsłudze dla użytkownika oraz przyjazne dla środowiska naturalnego.

Kompresory AG Kompressoren – ekonomia wytwarzania sprężonego powietrza

Sprężarki śrubowe bezolejowe serii AQUARIUS posiadają płynną regulację wydajności i napęd bezpośredni 1:1. Zastosowane rozwiązania pozwalają na dobór wydajności do aktualnego zapotrzebowania, ograniczenie strat wynikających z przełączania trybów pracy urządzenia i precyzyjną regulację ciśnienia do 0,1 bar. Dzięki temu uzyskano pełną optymalizację kosztów wytwarzania powietrza pod ciśnieniem.

Jeśli masz wątpliwości jaki kompresor olejowy czy bezolejowy wybrać zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Pomożemy dobrać sprężarkę, która będzie odpowiadać w pełni wymaganiom zastosowanych w zakładzie procesów produkcyjnych. Ile kosztuje kompresor bezolejowy? Cena urządzeń dostępna jest w naszym dziale handlowym. Zachęcamy do kontaktu!