Sprężarka śrubowa Compack 4-7 – doskonała alternatywa dla kompresorów tłokowych

Jeśli jesteś przedsiębiorcą poszukującym sprawdzonych rozwiązań pneumatycznych do swojego zakładu, poznaj kompresor Compack 4-7. To jeden z wielu modeli sprężarek dostępnych w naszej firmie. Sprawdź, czego możesz oczekiwać od tej sprężarki i do jakich zadań możesz ją wykorzystać.  Kompaktowe i wydajne sprężarki do zastosowań przemysłowych Sprężarki Compack 4-7 doskonale sprawdzają się  w zastosowaniach przemysłowych. Są […]

Jeśli jesteś przedsiębiorcą poszukującym sprawdzonych rozwiązań pneumatycznych do swojego zakładu, poznaj kompresor Compack 4-7. To jeden z wielu modeli sprężarek dostępnych w naszej firmie. Sprawdź, czego możesz oczekiwać od tej sprężarki i do jakich zadań możesz ją wykorzystać. 

Kompaktowe i wydajne sprężarki do zastosowań przemysłowych

Sprężarki Compack 4-7 doskonale sprawdzają się  w zastosowaniach przemysłowych. Są jednocześnie najlepszą alternatywą dla sprężarek tłokowych. Przewyższają je zarówno w zakresie wydajności, jak i energooszczędnością wynikającą z niższego poboru energii. Kompresory Compack 4-7 charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją, co ma znaczenie w codziennym wykorzystaniu w zakładzie. Mogą być z powodzeniem lokalizowane przy stanowiskach pracy, ponieważ emitują niski poziom hałasu. Cechę tę zawdzięczają osłonom dźwiękoszczelnym, które tłumią wibracje i odgłosy pracy urządzenia. 

Kompresory Compack 4-7 charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, dzięki którym można je postawić w dowolnym miejscu tak, aby ostęp do sprężonego powietrza był optymalny dla pracowników. Niewielkie wymiary przy zachowaniu wysokiej wydajności gwarantują optymalne wykorzystanie urządzenia.

Zaletą tych przemysłowych sprężarek jest intuicyjna i łatwa obsługa. Zastosowany w nich elektroniczny sterownik K-tronic 5 umożliwia sprawne zarządzanie wszystkimi funkcjami kompresora. Dzięki niemu szybko dostosujesz parametry pracy urządzenia, w tym cykl sprężania i rozprężania, sprawdzisz przepracowane roboczogodziny, określisz temperaturę oleju, ustawisz ciśnienie robocze oraz w wyniku pojawiających się alarmów będziesz w stanie szybko zarządzać sytuacjami kryzysowymi. Dzięki elektronicznemu sterownikowi systematyczne serwisowanie kompresora stanie się łatwiejsze, co przyczyni się do jego dłuższej i bezawaryjnej pracy. 

Zaletą sprężarki Compack 4-7 jest posadowienie jej na poziomym zbiorniku ciśnieniowym. Rozwiązanie to daje możliwość stałego dostępu do sprężonego powietrza w ilości, której potrzebujesz. Co więcej, kompresor może być w opcji wyposażony także w osuszacz chłodniczy, dzięki czemu dostarczy powietrze o oczekiwanym stopniu uzdatnienia. Ponadto w urządzeniu zastosowano system grzewczy, który rozwiązuje problem związany z kondensacją wody. To wpływa na dłuższą żywotność sprężarki oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się korozji. 

Zastosowanie w sprężarkach Compack 4-7 systemu uzdatniania oraz zbiornika ciśnieniowego powoduje, że stają się one kompletnymi urządzeniami gotowymi do pracy. Budowa oraz zastosowane rozwiązania pozwalają od razu po podłączeniu urządzenia do zasilania na wytwarzanie i korzystanie ze sprężonego medium. 

Compack 4-7- jakie parametry oferuje kompresor

Ten model sprężarek śrubowych marki AG Kompressoren wyposażono w przekładnię pasową. Kompresor Compack 4-7 zapewnia wydajność od 460 do 920 litrów na minutę. Urządzenie może dostarczać medium o ciśnieniu 8, 10 i 13 bar. Kompresory z tej serii dostępne są w wersjach mocy od 4 do 7,5 kW. Sprężarki Compack 4-7 mogą być wyposażone w poziomy zbiornik ciśnieniowy o pojemności 270 i 500 litrów. 

Gdzie można zastosować kompresory Compack 4-7

Kompresory z serii Compack 4-7 zaprojektowano do zastosowań przemysłowych. Sprężarki będą odpowiednim źródłem sprężonego powietrza dla lokalnych odbiorców w zakładach przemysłowych. Copmack 4-7 sprawdzą się także w warsztatach i niewielkich zakładach produkcyjnych. Warte podkreślenia jest, że ten typ sprężarek jest jednym z nielicznych modeli, które pomimo niewielkich rozmiarów zaprojektowane zostały według standardów przemysłowych. 

21 listopada 2022 | Aktualności

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.