Nowość: Sprężarka śrubowa bezolejowa AQUARIUS

Bezolejowe sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności, z wtryskiem wody, z napędem bezpośrednim 1:1 i silnikami z magnesami trwałym w klasie IE 4 o mocach 15 - 75 kW.

Bezolejowe sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności, z wtryskiem wody, z napędem bezpośrednim 1:1 i silnikami z magnesami trwałym w klasie IE 4 o mocach 15 – 75 kW.

100% bezolejowe sprężone powietrze klasy „0” zgodnie z ISO 8573-1.

Seria AQUARIUS została opracowana aby zaoferować naszym klientom rozwiązanie spełniające wymagania 100% wolnego od oleju  sprężonego powietrza, nawet w najbardziej wrażliwych zastosowaniach. Seria AQUARIUS zapewnia maksymalną ekonomiczność dzięki zastosowaniu kontroli prędkości w połączeniu z wysoce wydajnym silnikiem z magnesami trwałymi.

Rodzaj sprężarki śrubowe bezolejowe
Rodzaj napędu bezpośredni 1:1
Moc silnika od 15 do 75 kW
Sprężane medium powietrze

Seria AQUARIUS marki AG Kompressoren to sprężarki śrubowe bezolejowe, z wtryskiem wody, z napędem bezpośrednim 1:1 poprzez sprzęgło i silnikami z magnesami trwałymi w klasie IE 4, wyposażone w zaawansowany sterownik mikroprocesorowy. AQUARIUS to bezkompromisowe rozwiązanie jeśli chodzi o czyste i bezolejowe sprężone powietrze. Do procesu sprężania wykorzystywana jest woda z wodociągów. Seria AQUARIUS została opracowana aby zaoferować naszym klientom rozwiązanie spełniające wymagania 100% wolnego od oleju  sprężonego powietrza, nawet w najbardziej wrażliwych zastosowaniach.

Do obsługi maszyny nie jest wymagane zewnętrzne podłączenie wody ponieważ zintegrowany osuszacz ziębniczy zapewnia zasilanie stopnia sprężarki w wodę odzyskiwaną ze sprężonego powietrza. Oznacza to również, że nie ma dodatkowych kosztów związanych z zaopatrzeniem w wodę.

Korzyści dla klientów

  • 100% bezolejowe sprężone powietrze klasy „0” wg ISO 8573-1,
  • Montowane w Niemczech (Wendlingen k/ Stuttgartu),
  • Wysoka sprawność dzięki zmiennej prędkości obrotowej,
  • Nowoczesne silniki z magnesami trwałymi w klasie sprawności IE4,
  • Sprawdzone i niezawodne japońskie bloki śrubowe,
  • Niskie temperatury sprężania,
  • Najwyższa czystość sprężonego powietrza dzięki wypłukiwaniu cząstek stałych przez wodę,
  • Długie okresy między przeglądami,
  • Cicha praca, niska emisja hałasu.

Typoszereg AQUARIUS to 100% bezolejowe sprężarki śrubowe z wtryskiem wody o zmiennej wydajności i mocach od 15 kW do 75 kW z napędem bezpośrednim 1:1.
Wysokiej jakości sprężone powietrze w 100% wolne od oleju wykorzystywane jest nie tylko w sektorze farmaceutycznym, spożywczym, elektrotechnicznym i medycznym ale również wszędzie tam gdzie wytwarzane są produkty o najwyższej jakości.

23 września 2021 | Aktualności

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.