Sprężarki mobilne — poznaj naszą ofertę do Twojego warsztatu

Sprężarka śrubowa Almig

Wiele zakładów charakteryzuje się zmiennością produkcji,  a ich funkcjonowanie jest bardzo dynamiczne. Tym samym zarówno pracownicy, jak i wykorzystywane przy produkcji urządzenia również muszą podążać za niejednostajnym rytmem pracy. Oznacza to, że organizowanie sprężarkowni w jednym określonym miejscu jest praktycznie wykluczone. Urządzenia, w tym również kompresory powietrza, powinny być mobilne. Prezentujemy najlepsze mobilne sprężarki dedykowane do pracy w warsztacie.

Zastosowanie sprężarek powietrza

W nowoczesnej produkcji, przemyśle i usługach sprężone powietrze znajduje wiele zastosowań. Niektóre prace wręcz trudno sobie wyobrazić bez pomocy kompresorów powietrza. Szczególnie warsztaty, gdzie szybkie tempo pracy jest kluczowe, czerpią wiele korzyści z używania sprężonego powietrza w swoich codziennych zadaniach. Dotyczy to przede wszystkim zasilania urządzeń pneumatycznych, wszelkiego rodzaju podnośników i innych. Oprócz tego, warsztaty wulkanizacyjne swoją podstawową działalność opierają właśnie na stosowaniu sprężonego powietrza. Nie inaczej jest również w warsztatach lakierniczych. Nowoczesne lakiernictwo opiera się na wykorzystaniu sprężonego powietrza do rozpylania farby i lakieru, dzięki czemu prace są bardziej precyzyjne i pozbawione niedoskonałości. Jednak znalezienie odpowiedniego kompresora wymaga nieco zachodu i rozeznania rynku.

Sprężarki mobilne — najważniejsze cechy urządzeń

Wiele warsztatów i zakładów boryka się z problemem zbyt małej przestrzeni użytkowej. Oprócz tego niejednokrotnie umieszczenie kompresora w jednym, wyznaczonym miejscu może być niewygodne, gdyż sprężone powietrze stosowane jest w różnych miejscach warsztatu, a zakup kilku urządzeń zazwyczaj jest nieopłacalny ekonomicznie. We wszystkich tych przypadkach niezbędne jest wyposażenie warsztatu w niewielki kompresor powietrza o kompaktowych wymiarach z możliwością łatwej zmiany jego lokalizacji. 

Mobilne sprężarki są coraz bardziej popularne, a właściciele warsztatów doceniają drzemiący w nich potencjał. Jednak inwestorzy często obawiają się, że niewielka mobilna sprężarka może charakteryzować się niższą jakością wykonania lub mniejszą funkcjonalnością. Jednak w istocie kompaktowe sprężarki mobilne wykonane są z tych samym komponentów wysokiej klasy, co ich większe odpowiedniki i charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Oprócz tego mniejsze rozmiary nie mają przełożenia na niższą funkcjonalność kompresorów, gdyż sprężarki mobilne są równie wydajne, jak duże urządzenia, które nie dają możliwości zmiany ich lokalizacji w obrębie zakładu. 

Kolejną ważną cechą mobilnych sprężarek powietrza jest łatwość instalacji. Większość urządzeń tego typu charakteryzuje się wykorzystaniem systemu Plug&Play. Oznacza to, że wystarczy jedynie podłączyć kompresor do źródła zasilania, aby był on gotowy do użycia, bez czasochłonnego ustawiania parametrów. Ponadto mobilne kompresory charakteryzują się dużo mniejszymi rozmiarami i masą własną, a o ich mobilności świadczą fabrycznie mocowane kółka umożliwiające łatwe przemieszczanie urządzenia. Tym samym z łatwością można je ulokować w dowolnym miejscu w warsztacie, gdzie sprężone powietrze jest najbardziej potrzebne lub gdzie aktualnie występuje na nie zapotrzebowanie.

Jaką sprężarkę mobilną wybrać do warsztatu?

W ofercie AG Kompressoren można znaleźć wiele wydajnych i funkcjonalnych sprężarek powietrza dopasowanych do potrzeb danego zakładu i klienta. Jednym z najlepszych rozwiązań mobilnych dedykowanych warsztatom jest sprężarka śrubowa AG Kompressoren COMPACK 2-3. To poręczne urządzenie wyposażone jest w najnowocześniejsze i najmniejsze na rynku zintegrowane moduły sprężające. 

Kompresory powietrza z serii COMPACK to urządzenia o charakterystyce sprężarek przemysłowych. Są doskonałą alternatywą dla dużych sprężarek tłokowych. Do ich najważniejszych cech można zaliczyć wysoką wydajność, wytrzymałą konstrukcję, niski poziom hałasu, szybką i ekonomiczną konserwację oraz niższy pobór mocy od sprężarek tłokowych o tej samej wydajności. Sprężarka śrubowa AG Kompressoren COMPACK 2-3 zapewnia pracę z wydajnością od 270 do 360 l/min  przy ciśnieniu roboczym do 10 bar. To idealne rozwiązanie mobilne do każdego warsztatu.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.