Średniociśnieniowe sprężarki tłokowe do 40 bar, smarowane olejem, o 3 stopniach sprężania, z napędem bezpośrednim i zaawansowanym sterownikiem mikroprocesorowym.
Sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe
Sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe HURRICANE
Sprężarki wysokociśnieniowe tłokowe do 400 bar, smarowane olejem, o 4 stopniach sprężania, z napędem bezpośrednim i zaawansowanym sterownikiem mikroprocesorowym.
Sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe MISTRAL
Sprężarki wysokociśnieniowe tłokowe do 40 bar, smarowane olejem, o 2 stopniach sprężania, z napędem bezpośrednim i zaawansowanym sterownikiem mikroprocesorowym.
Sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe PASSAT
Sprężarki wysokociśnieniowe tłokowe do 40 i 80 bar, smarowane olejem, o 3 stopniach sprężania, z napędem bezpośrednim i zaawansowanym sterownikiem mikroprocesorowym.
Sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe TORNADO
Sprężarki wysokociśnieniowe tłokowe do 400 bar, smarowane olejem, o 3 i 4 stopniach sprężania, z napędem bezpośrednim i zaawansowanym sterownikiem mikroprocesorowym.
Sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe TYPHOON
Chłodzone wodą sprężarki wysokociśnieniowe tłokowe do 30 i do 100 bar, smarowane olejem, o 2 i 3 stopniach sprężania, z napędem bezpośrednim i zaawansowanym sterownikiem mikroprocesorowym.
Sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe WP 5000
Sprężarka wysokociśnieniowa tłokowa do 350 bar, smarowana olejem, o 4 stopniach sprężania, z napędem bezpośrednim i zaawansowanym sterownikiem mikroprocesorowym.
Sprężarki tłokowe wysokociśnieniowe WP 6000
Sprężarki wysokociśnieniowe tłokowe do 500 bar, smarowane olejem, o 4 i 5 stopniach sprężania, z napędem bezpośrednim i zaawansowanym sterownikiem mikroprocesorowym.
Zadaj pytanie Ekspertowi
Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.
Grupa SAUER to światowy lider w produkcji wysokociśnieniowych sprężarek wykorzystywanych we wszystkich gałęziach przemysłu w procesach produkcyjnych i kontroli procesów wymagających użycia powietrza lub gazu pod wysokim ciśnieniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Grupa SAUER oferuje szeroką gamę najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych sprężarek do każdego praktycznie gazu. Sprężanym medium mogą być zarówno powietrze i gazy neutralne (argon, azot, hel) jak i gazy wybuchowe (biogaz, gaz ziemny, wodór) oraz wszelkiego rodzaju mieszaniny różnych gazów.
Oferta Grupy SAUER obejmuje tłokowe sprężarki wysokociśnieniowe smarowane olejem i bezolejowe o ciśnieniach roboczych do 500 bar(g) oraz niezbędne akcesoria do uzdatniania, magazynowania i dystrybucji sprężonego powietrza i gazów. Sprężarki na specjalne napięcia i częstotliwości zasilania, chłodzone powietrzem lub wodą (również morską), odporne na przeciążenia, przystosowane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX) lub modele napędzane silnikami diesla, jak również konstrukcje wodoodporne do instalacji na zewnątrz pomieszczeń, pozwalają na stworzenie optymalnego dla klienta rozwiązania systemowego.
Dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników sprężarek wysokociśnieniowych Grupa SAUER to dobry adres, niezależnie czy interesuje Państwa konkretnie kompresor 300 bar czy o innym ciśnieniu. Zwracając się do nas można uzyskać informację w tematach szczegółowych jak np. kompresor wysokociśnieniowy 300 bar cena lub ogólnych jak po prostu kompresor wysokociśnieniowy cena.
Typy sprężarek wysokociśnieniowych SAUER COMPRESSORS
Kompresor wysokociśnieniowy Mistral
Mistral to sprężarka wysokociśnieniowa chłodzona powietrzem o dwóch stopniach sprężania. Ciśnienie robocze max: 40 bar(g). Sprężane medium: powietrze, azot. Wersje wykonania: basic, doprężacz, wyciszona, z osuszaczem i filtrami.
Kompresor wysokociśnieniowy Passat
Passat to sprężarka wysokociśnieniowa chłodzona powietrzem o trzech stopniach sprężania. Ciśnienie robocze max: 80 bar(g). Sprężane medium: powietrze, azot, hel, wodór, gaz ziemny. Wersje wykonania: basic, doprężacz, wyciszona, z osuszaczem i filtrami, gazoszczelna.
Kompresor wysokociśnieniowy serii Typhoon
Typhoon to sprężarka wysokociśnieniowa chłodzona wodą o dwóch lub trzech stopniach sprężania. Ciśnienie robocze max: 100 bar(g). Sprężane medium: powietrze, azot. Wersje wykonania: basic, doprężacz.
Kompresor wysokociśnieniowy Hurricane
Hurricane to sprężarka wysokociśnieniowa chłodzona powietrzem o czterech stopniach sprężania. Ciśnienie robocze max: 400 bar(g). Sprężane medium: powietrze, azot, hel, gaz ziemny, biometan, wodór. Wersje wykonania: basic, doprężacz, wyciszona, z osuszaczem i filtrami, gazoszczelna.
Kompresor wysokociśnieniowy Tornado
Tornado to sprężarka wysokociśnieniowa chłodzonych powietrzem o trzech lub czterech stopniach sprężania. Ciśnienie robocze max: 400 bar(g). Sprężane medium: powietrze, azot, hel, gaz ziemny, wodór. Wersje wykonania: basic, doprężacz, wyciszona, z osuszaczem i filtrami, gazoszczelna.
Kompresor wysokociśnieniowy serii 5000
5000 to sprężarka wysokociśnieniowa chłodzona wodą o czterech stopniach sprężania. Ciśnienie robocze max: 350 bar(g). Sprężane medium: powietrze, azot. Wersje wykonania: basic, doprężacz.
Kompresor wysokociśnieniowy serii 6000
6000 to sprężarka wysokociśnieniowa chłodzona wodą o trzech, czterech lub pięciu stopniach sprężania. Ciśnienie robocze max: 500 bar(g). Sprężane medium: powietrze, azot, hel, gaz ziemny, biometan, wodór. Wersje wykonania: basic, doprężacz, gazoszczelna.
Kompresor bezolejowy serii Harmattan
Harmattan to bezolejowa sprężarka średniociśnieniowa chłodzona powietrzem o dwóch stopniach sprężania. Ciśnienie robocze max: 15 bar(g). Sprężane medium: powietrze, azot. Wersje wykonania: basic, doprężacz.
SAUER COMPRESSORSS
Sauer Compressors to niemiecka grupa firm posiadająca 14 spółek znajdujących się na całym świecie. Firma została założona ponad 135 lat temu i ma ponad 80-letnie doświadczenie w technologii sprężonego powietrza.
Obecnie grupa koncentruje się na rozwoju, produkcji i sprzedaży sprężarek średniego i wysokiego ciśnienia do zastosowań w żegludze handlowej, przemyśle lądowym, przemyśle naftowym i sektorze obronnym.
Cztery linie produktów SAUER, HAUG, GIRODIN i EK koncentrują się na określonych obszarach zastosowań. Linia SAUER obejmuje smarowane olejem sprężarki wysokociśnieniowe do szerokiej gamy zastosowań, a HAUG to bezolejowe i hermetycznie gazoszczelne sprężarki. Linie GIRODIN i EK oferują specjalne sprężarki na rynek morski.
Nowoczesne sprężarki tłokowe firmy Sauer Compressors do sprężania powietrza i gazów osiągają ciśnienia od 20 do 500 bar (g). Oprócz standardowych produktów Sauer oferuje specjalne rozwiązania dla klientów indywidualnych, producentów OEM i firm działających na arenie międzynarodowej.
Dzięki globalnej sieci przedstawicielstw Sauer utrzymuje bliski kontakt ze swoimi klientami
Uzupełniając asortyment sprężarek o wysokiej jakości akcesoria, usługi inżynieryjne, koncepcje montażowe i serwisowe. Sauer oferuje rozwiązania systemowe aż do kompletnych instalacji wykonywanych pod klucz.
Zadaj pytanie Ekspertowi
Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.
Historia SAUER COMPRESSORSS
1884: Wilhelm Poppe założył odlewnię mosiądzu w Kilonii w północnych Niemczech
1929: Przeprowadzka do dzisiejszej siedziby w Friedrichsort na przedmieściach Kilonii; budowa Otto Runge Maschinenfabrik na obecnym terenie
1930: Rozpoczyna się produkcja sprężarek
1933: Nabycie większości udziałów przez Wilhelm Ahlmann Bank w Kilonii
1947: Zmiana nazwy firmy na Wilhelm Poppe GmbH Kompressorenfabrik Kiel-Pries
1953: Akcje nabyte przez Waltera Murmanna, dziadka dzisiejszego właściciela Hendrika Murmanna
1966: Zakup producenta karabinów J.P. Sauer & Sohn GmbH, Eckernförde
1967: Zakup licencji Sundstrand na hydraulikę z USA
1968: Połączenie Poppe, Hydromechanik i Veltrup w celu utworzenia J.P. Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH
1969: Wydzielenie asortymentu hydrauliki Sundstrand i założenie niezależnej firmy Sauer Getriebe KG z siedzibą w Neumünster przez dr Klausa Murmanna, najstarszego brata ówczesnego właściciela dr Dietera Murmanna
1975: Sprzedaż asortymentu hydrauliki Aachen i produkcji zaworów hydraulicznych w Kilonii firmie Sauer Getriebe KG, Neumünster
1976: Przejęcie fabryki karabinów w Eckernförde przez SIG; Oddział inżynierii mechanicznej z siedzibą w Kilonii ponownie działający jako J.P. Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH i koncentrujący się na sprężarkach
1989: Przejęcie francuskiego producenta sprężarek Techniques Girodin SA, Houilles / Paryż; nazwa handlowa zmieniona na Girodin-Sauer S.A.
1990: Przejęcie ALUP-Kompressoren GmbH & Co. KG, Köngen
1992: Założenie biura sprzedaży Sauer Compressors UK w Colchester w Anglii
1998: Zakup większościowego pakietu akcji CKD Zandov, a.s., Zandov, Republika Czeska; zmieniono nazwę handlową na Sauer Zandov, a.s .; założenie firmy Sauer Compressors USA, Inc. w Stevensville w stanie Maryland
2000: Sprzedaż ALUP Kompressoren GmbH & Co. KG na rzecz Abac Group w Turynie we Włoszech
2003: 50-lecie rodziny Murmann jako akcjonariuszy; Dr Edgar Schmitt i Dipl.-Ing. Harald Schulz zostali powołani na dyrektorów zarządzających
2004: Dr Dieter Murmann zostaje przewodniczącym Rady Doradczej Grupy Sauer; Założenie biura sprzedaży i serwisu Sauer Compressors Asia w Szanghaju w Chinach
2008: Budowa nowych stanowisk testowych i lakierni oraz modernizacja obiektów produkcyjnych w Kilonii; rozbudowa stanowisk testowych, zaplecza produkcyjno-montażowego w Zandowie; utworzenie spółki Elgi Sauer Compressor Ltd. z indyjską spółką Elgi jako udziałowcem mniejszościowym (26%); przejęcie długoletniej agencji Sauer Amrit i zmiana nazwy na biuro sprzedaży Amrit Sauer Compressori srl
2009: Obchody 125-lecia firmy i otwarcie nowej hali montażowej
2011: Założenie rosyjskiej spółki zależnej od Sauer Compressors CIS
2011: Hendrik Murmann dołącza do firmy jako CEO
2013: Założenie brazylijskiej spółki zależnej od Sauer do Brasil – Indústria, Comércio e Serviços para Compressores Ltda
2016: Połączenie HAUG Sauer Kompressoren AG, St.Gallen, Szwajcaria w zakresie rozwiązań sprężarek bezolejowych
2020: 135-lecie firmy
Co to jest sprężarka wysokociśnieniowa?
Jaka jest geneza, dlaczego powstała?
Sprężarki wysokociśnieniowe to kompresory tłokowe do powietrza i gazów o ciśnieniach roboczych do 500 bar wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu ciężkiego, stoczniowego, zbrojeniowego, motoryzacyjnego, spożywczego i innych.
Geneza powstania sprężarek wysokociśnieniowych sięga połowy XIX wieku i związana jest z postępującą od XVIII wieku rewolucją przemysłową. Przewrót w hutnictwie i metalurgii oraz rozwój środków transportu dały impuls do poszukiwania możliwości wykorzystania sprężonego powietrza i gazu pod wysokim ciśnieniem w procesach technologicznych i układach napędowych.
Przykładami takiego wykorzystania były m.in. wspomaganie procesu wytopu metali w hutach, silniki zasilane sprężonym powietrzem wykorzystywane do napędu tramwajów i lokomotyw, rozruch silników okrętowych czy też sprężanie gazu ziemnego w celu zmiany jego postaci z gazowej na płynną i wykorzystania do silników gazowych w pojazdach, napęd torped sprężonym powietrzem i inne.
W ślad za nowymi pomysłami postępował rozwój techniki sprężania skutkujący powstawaniem coraz bardziej nowoczesnych kompresorów wysokociśnieniowych powietrza i gazów. Proces ten trwa do dnia dzisiejszego i zaowocował powstaniem sprężarek o ciśnieniu roboczym do 500 bar zarówno smarowanych olejem jak i bezolejowych, do praktycznie każdego rodzaju gazu. Pozwoliło to na rozwój technologii w wielu gałęziach przemysłu i nauki.
Jednym z liderów branży sprężarek wysokociśnieniowych jest firma J.P. Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH, której początki sięgają 1884 roku a produkcją sprężarek zajmuje się od 1930 roku.
Dzięki niezawodnym i stale udoskonalanym urządzeniom zdobyła zaufanie użytkowników na całym świecie i stała się rzetelnym partnerem dla wielu firm przemysłu ciężkiego, stoczniowego i zbrojeniowego.
Jak działa sprężarka wysokociśnieniowa?
Sprężarki wysokociśnieniowe to sprężarki tłokowe do powietrza i gazów osiągające ciśnienie max. do 500 bar. Dla osiągnięcia tak wysokich ciśnień niezbędne jest zastosowanie sprężania wielostopniowego.
Budowa i zasada działania sprężarki wysokociśnieniowej jest analogiczna jak standardowej sprężarki tłokowej. Kompresja gazu następuje na skutek ruchu posuwisto – zwrotnego tłoka w cylindrze. Przy ruchu tłoka w dół otwiera się zawór ssący i gaz jest zasysany do cylindra natomiast przy ruchu powrotnym tłoka w górę zamyka się zawór ssący, następuje sprężenie gazu w cylindrze, otwiera się zawór tłoczny i gaz jest wypychany w zależności od budowy sprężarki do zbiornika ciśnieniowego lub kolejnego stopnia sprężania.
Konstrukcja sprężarek wysokociśnieniowych w zależności od wydajności i ciśnienia maksymalnego opiera się na dwóch do sześciu cylindrów w układzie gwiazda, V lub W i jednostce napędowej w postaci silnika elektrycznego lub wysokoprężnego, z której napęd poprzez sprzęgło jest przenoszony na układ korbowy sprężarki. W zależności czy sprężarka smarowana jest olejem czy bezolejowa układ sprężający (cylindry, tłoki, pierścienie uszczelniające i zawory) smarowany jest olejem lub pracuje na sucho z wykorzystaniem materiałów o niskim współczynniku tarcia.
Ze względu na wysokie temperatury występujące w procesie sprężania kluczowe znaczenie ma układ chłodzenia sprężarki, na który składają się chłodnice pomiędzy poszczególnymi stopniami sprężania, chłodnica końcowa oraz pomiar temperatury (termometry) na każdym stopniu sprężania, zapewniający bardzo niską temperaturę sprężonego powietrza na wyjściu ze sprężarki. Chłodzenie odbywa się powietrzem lub wodą w zależności od typu sprężarki.
Efektywny system chłodzenia wpływa na wytrącanie się ze sprężonego powietrza kondensatu wodno – olejowego, który po każdym stopniu sprężania jest usuwany na zewnątrz za pomocą elektrozaworów sterowanych czasowo.
Odpowiadający za bezpieczeństwo pracy układ kontroli ciśnienia sprężania składa się z manometru i zaworu bezpieczeństwa za każdym stopniem sprężania. Za pomocą manometru kontrolowane jest również ciśnienie oleju w układzie smarowania.
Sprężarki wysokociśnieniowe mogą być wyposażone w wysoko zaawansowane sterowniki mikroprocesorowe monitorujące na bieżąco parametry pracy takie jak ciśnienie i temperatury sprężania czy ciśnienie oleju. Sygnały przychodzące z przetworników ciśnienia i temperatury pozwalają zatrzymać sprężarkę w momencie przekroczenia parametrów pracy na każdym stopniu sprężania. Sterowniki mikroprocesorowe pozwalają również kontrolować przebiegi sprężarek, przypominając o konieczności wykonania rutynowych przeglądów.