Kompresory wysokociśnieniowe to urządzenia specjalistyczne stosowane w przemyśle. Do takich zastosowań wymagane jest wykorzystanie urządzeń najwyższej klasy gwarantujących najwyższą wydajność pracy i bezawaryjność. Warto także stawiać na sprzęty, które pozwalają na sprężanie nie tylko powietrza, ale wszystkich rodzajów gazów. Wszystkie te wymogi idealnie spełniają kompresory wysokociśnieniowe Sauer.
Cechy i zastosowanie kompresorów wysokociśnieniowych
W nowoczesnym przemyśle i usługach sprężone powietrze stało się podstawowym czynnikiem roboczym. Pełni ono zarówno rolę nośnika energii, jak i tak zwanego czwartego medium, ponieważ jego obecność w zakładzie jest w tej chwili tak samo istotna, jak dostęp do wody, prądu czy gazu. Tym samym niezbędne okazuje się wykorzystywanie kompresorów do wytwarzania sprężonego powietrza. Jednak sprężarki powietrza są bardzo obszerną grupą produktów i oferują szeroki wachlarz usług, parametrów oraz możliwości w zależności od wybranego wariantu. Dotyczy to również ciśnienia powietrza będącego produktem końcowym procesu sprężania. Sprężarki w standardowych i powszechnie wykorzystywanych wersjach zapewniają ciśnienie robocze o wartości do 10 czy 15 barów. Jednak zaawansowane i złożone systemy zaopatrywania w sprężone powietrze niejednokrotnie wymagają znacznie wyższego ciśnienia dla prawidłowego i równomiernego zaopatrzenia w sprężone powietrze wszystkich odbiorników. Dlatego też tak bardzo cenione w zastosowaniach przemysłowych są sprężarki wysokociśnieniowe. Możliwości ich zastosowania są niemal nieograniczone. Warto jednak wybrać mądrze i rozsądnie, czyli zdecydować się na zakup kompresora wysokociśnieniowego sprawdzonej i renomowanej marki. Pozwoli to uniknąć problemów technicznych, szybszego zużycia podzespołów i trudności z serwisowaniem.
Sauer Compressors — sprawdzone rozwiązania
Sauer Compressors to jeden z najbardziej doświadczonych na rynku producentów rozwiązań zaopatrujących w sprężone powietrze. Ich doświadczenie sięga roku 1884, kiedy to założono firmę. Natomiast wąską specjalizację z zakresu kompresorów i sprężarek firma obrała już ponad 90 lat temu. Nie oznacza to jednak powielania starych technologii. Sauer Compressors nieustannie udoskonala swoje urządzenia oraz poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań, które pozwoliłyby unowocześnić produkcję i dostarczanie sprężonego powietrza. Sprawia to, że każdego roku Sauer Compressors oferuje swoim klientom lepsze i bardziej wydajne urządzenia. Jeśli więc zakład wymaga zastosowania wysokociśnieniowego sprężonego powietrza to urządzenia marki Sauer Compressors są najlepszym możliwym rozwiązaniem. Kompresory wysokociśnieniowe Sauer Compressors zapewniają długą i bezawaryjną pracę.
Typy sprężarek wysokociśnieniowych Sauer Compressors
Sauer Compressors oferuje szeroki wachlarz urządzeń przeznaczonych do sprężania wysokociśnieniowego powietrza i innych gazów. Zapoznanie się z pełną ofertą producenta pozwoli dokonać świadomego wyboru precyzyjnie dopasowanego do potrzeb przedsiębiorstwa. Użytkownicy mogą wybierać spośród 8 typów wydajnych urządzeń. Są to kompresory wysokociśnieniowe z linii Mistral, Passat, Hurricane, Tornado, Harmattan, serii Typhoon, serii 5000 oraz serii 6000.
Kompresor wysokociśnieniowy Sauer Compressors Mistral jest chłodzony powietrzem, posiada dwa stopnie sprężenia i ciśnienie robocze maksymalnie 40 barów. Umożliwia sprężanie powietrza i azotu. Kompresor Passat chłodzony jest powietrzem, posiada trzy stopnie sprężenia, osiąga ciśnienie robocze 80 barów i jest przystosowany do sprężania powietrza, azotu, helu, wodoru i gazu ziemnego. Sprężarka wysokociśnieniowa Hurricane jest chłodzona powietrzem, posiada cztery stopnie sprężenia. Osiąga maksymalne ciśnienie robocze 400 barów oraz jest przystosowana do sprężania powietrza, azotu, helu, gazu ziemnego, biometanu i wodoru. Sprężarka Sauer Compressors Tornado została wyposażona w układ chłodzenia powietrzem, posiada trzy lub cztery stopnie sprężania. Gwarantuje maksymalne ciśnienie robocze 400 barów. Sprawdza się w sprężaniu medium takich jak powietrze, azot, hel, gaz ziemny i wodór. Urządzenia z serii Typhoon są chłodzone wodą, posiadają dwa lub trzy stopnie sprężenia. Pozwalają na osiągnięcie ciśnienia maksymalnego 100 barów, a także umożliwiają sprężanie powietrza i azotu. Kompresory z serii 5000 chłodzone są wodą, posiadają cztery stopnie sprężania. Pozwalają osiągać ciśnienie robocze maksymalnie 350 barów. Przystosowane są do sprężania powietrza i azotu. Natomiast seria 6000 to kompresory chłodzone wodą o trzech, czterech lub pięciu stopniach sprężenia. Zapewniają ciśnienie robocze maksymalne do 500 barów. Są doskonałe do sprężania medium takich jak powietrze, azot, hel, gaz ziemny, biometan oraz wodór.